Teatr

„Zwierzątka małe, zwierzenia” wracają na scenę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2011, 13:25
Autor: am

Minął rok od kiedy Paweł Passini wziął na warsztat rosyjskie bajki Siergieja Kozłowa. Opowieści o przygodach jeżyka, zająca czy niedźwiadka dostały w Lublinie nowe życie. W weekend (19-20.11) kolejna szansa dla tych, którzy spektaklu jeszcze nie widzieli.

Na scenę wychodzi Niedźwiedź (w tej roli Dariusz Jeż), Zając (Sean Palmer), Sowa (Joanna Lewicka), Jeż (Elżbieta Rojek), Wiewiórka (Katarzyna Tadeusz), Pies (Maciej Wyczański) i Ryś (Agata Meilute). Mają swoje problemy, dylematy, marzenia. Boją się upływającego czasu, szukają przyjaciół, tęsknią do gwiazd. Choć różnie patrzą na świat – robią wszystko, żeby się dogadać. Zupełnie odwrotnie niż ludzie.

Reżyser nie tylko przełożył bajki Kozłowa na język współczesnych, ale też zmusza widza do myślenia. Przesłania tych przypowieści są przecież ponadczasowe. Podobnie jak pytania o prawdziwą naturę człowieka. Tu podane z dystansem i potężną dawką humoru.

W efekcie siedzący na widowni dorośli bawią się lepiej niż dzieci. Zwłaszcza gdy akcja przenosi się do Dziuplina, miasta którego głównym orężem w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury są pierogi giganty.
Duże brawa za kostiumy i wpadające w ucho piosenki.

„Zwierzątka małe, zwierzenia” eTTheatre i Stowarzyszenia Artystów „Bliski Wschód” będzie można zobaczyć sobotę i niedzielę (19-20 listopada) w Sali Widowiskowej Warsztatów Kultury, przy ul. Popiełuszki 5, o godz. 18.

Bilety w cenie 12 i 20 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury przy ul. Narutowicza oraz w Warsztatach Kultury na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. Rezerwacja biletów tel. (81) 53 603 21. AM
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna