Wystawy

Bartosz Frączek w nowej galerii "Witryna"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2012, 12:20

B. Frączek, "Czerwone ptaszki"
B. Frączek, \"Czerwone ptaszki\"

W Lublinie powstała nowa galeria w której będą prezentowane i sprzedawane dzieła sztuki. Galerię "Witryna” przy ul. Chopina 1 prowadzą Agnieszka i Artur Kuśnierzowie. Zainaugurują wystawą malarstwa świetnego, porywającego i bardzo emocjonalnego. W piątek (29 czerwca) o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Bartosza Frączka.

Autor z wyróżnieniem uzyskał dyplom z malarstwa, później obronił doktorat na wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Jest ad-iunktem na Wydziale Wychowania Artystycznego AJD w Częstochowie. Czterokrotnie uhonorowany stypendium prezydenta miasta Częstochowy. Otrzymał na konkursach malarskich wiele nagród i wyróżnień.

Bartosz Frączek jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i upowszechnianiem kultury plastycznej.

Jego prace są takie właśnie, jakie powinno być lato – barwne, gorące, intrygujące. Jego malarstwo jest takie, jakie powinny być wakacje bez stresu, napięcia, radosne, oderwane od smutnej, siermiężnej rzeczywistości. Bartosz Frączek bawi się formą, kolorem, treścią. Bawi jednocześnie nas, którzy z przyjemnością przenosimy się w świat jego malarskiej imaginacji.

Urzeka egzotyką – na jego płótnach pojawiają się fantastyczne ptaki, zwierzęta, przyroda jaką można spotkać w zaczarowanym ogrodzie albo na rajskiej wyspie. Często bohaterką jego obrazów jest kobieta-muza-modelka. Modelce towarzyszą zwierzęta: psy, koty, konie, kameleony, ptaki: papugi, flamingi czy ryby w wielkich akwariach oraz oryginalne kwiaty: strelicje, orchidee, róże.

Tytuły jego niektórych dzieł – "Behemot i Małgorzata”, "Neapolitańska kwiaciarka” zdają się mówić – kobieta jest tu najważniejsza. To ją otacza ten magiczny świat, to wokół niej roztacza się ta niezwykła atmosfera. To właśnie ona –nieodłączna muza artysty stanowi punkt wyjścia do rozgrywek kompozycyjnych jego obrazów. Malarstwo Frączka, pozbawione jest moralizatorstwa i patosu, emanuje radością życia.
Tę wystawę u progu lata, bardzo na czasie, trzeba zobaczyć.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna