Wystawy

BWA: Opowieści plastyczne i muzyczne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2010, 10:15

Interdyscyplinarną akcję artystyczną pt. "Opowieści dziwnej treści” organizuje w piątek (9.04) lubelskie Biuro Wystaw Artystycznych.

Wystartuje ona o godz. 18 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu Litewskim, a następnie przeniesie się do Galerii Grodzkiej. Kuratorkami "Opowieści...” są Marta Bosowska i Iga Gosiewska, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Uczestnicy to m.in. Robert Bodnar, Izabela Chamczyk, Joanna Chołaścińska, Maksymilian Cieślak, Marta Kotecka, Julia Kurek, Marcin Łukasiewicz, Piotr Macha, Żaklina Piechanowska, Paulina Sadowska, Jan Szewczyk i Cyryl Zakrzewski.

W tekście promującym akcję czytamy: "»Opowieści dziwnej treści« będą intrygowały już od pierwszego spojrzenia. Autorzy pragną wciągnąć odbiorcę w fabułę dzieła sztuki, wzbudzić jego ciekawość, zachęcając tym samym do okrywania »intrygi« artysty. Odbiorcy zostanie dana szansa błądzenia po meandrach artystycznej opowieści, przetwarzania jej, snucia fantazji na jej temat, zapamiętywania i przekazywania dalej. Na tej drodze odbiorca będzie mógł odnaleźć nowe znaczenia, sensy i morały. Na przedsięwzięcie składają się obrazy, fotografie, instalacje, prace wideo i koncerty”.

Pierwszy koncert odbędzie się w piątek o godz. 19 w Galerii Grodzkiej. Wystąpi Marcin Szczęsny (syntezatory i urządzenia peryferyjne).

Ciąg dalszy 16 kwietnia. O godz. 18 będzie koncert. Obsada: Daniel Koniusz, Mateusz Pirecki feat. Niespodzianka. Technika: live electronics z wizualizacjami. Miejsce: Galeria Grodzka.

Finisaż 23 kwietnia o godz. 18. Kuratorki przybliżą widzom zagadnienia sztuki współczesnej, w luźnej i sympatycznej atmosferze rozmawiając o tym, jak je rozpoznawać i rozumieć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna