Wystawy

DK LSM: Wystawy Bożeny Przywary i Katarzyny Bauer

  Edytuj ten wpis
Autor: Kmo

W poniedziałek (17.10) o godz. 17 w Domu Kultury LSM w Lublinie (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Przywary pt. „W kolorach tęczy”.

Z kolei o godz. 18 zaplanowano spotkanie literackie i wystawę grafiki Katarzyny Bauer pt. „Koraliki. Emocje w słowach i obrazach”.

Bożena Przywara nie jest zawodowym plastykiem. Malowane przez nią kwiaty i drzewa są ciekawą odmianą plastycznej interpretacji realnego świata, a zarazem świata marzeń. Często mówi, że obrazy mówią za nas, a pasja tworzenia wynika z chęci bycia lepszym człowiekiem. Tematem jej prac jest natura – słońce rozświetlające konary drzew o różnych porach roku.

Katarzyna Bauer to absolwentka Liceum Plastycznego i grafiki użytkowej Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. Malarka i fotografik. „Koraliki” to druga, choć niewielka książeczka, posiadająca ogromny ładunek emocjonalny, zawierająca osobiste przemyślenia artystki o ludziach, ich związkach z otoczeniem czy przedmiotami. Towarzyszą im bardzo ciekawe prace graficzne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna