Wystawy

Dominik Lejman w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2013, 17:47

W Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5) otwarto pierwszą wystawę z cyklu „To nie jest film”. To prezentacja prac Dominika Lejmana pt. „Przeciwwaga”.

Autor łączy malarstwo z projekcjami wideo, tworzy filmy, wideo-freski, a także projekty w przestrzeni publicznej, w której ekranem dla projekcji stają się elementy architektury miasta, takie jak fasada budynku, chodnik, czy też wnętrza instytucji. Celem tego projektu jest ukazanie różnorodności zastosowań wideo w sztuce najnowszej oraz potencjału artystycznego tego medium.

Interesuje go kondycja człowieka we współczesnym świecie. Jednym z motywów często pojawiających się w sztuce Lejmana jest też grawitacja, motyw unoszenia się i lekkości. Unoszenie się i dryfowanie, opadanie i rozkład, lekkość i ciężar – to siły o przeciwnych wektorach, w relacji których odnajdujemy się w codzienności. Pytanie o to, co wybrać – lekkość czy ciężar, stawiał bohaterom swojej powieści Milan Kundera w książce „Nieznośna lekkość bytu”: „Cóż więc mamy wybrać? Ciężar czy lekkość?”

A może pytanie nie powinno brzmieć co wybrać, ale jak te siły zrównoważyć? Podjęlibyśmy wtedy temat „przeciwwagi” jako „narzędzia służącego do zrównoważenia sił” kierujących naszym życiem. Przeciwwaga stabilizuje.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna