Wystawy

Dzieła land artu można oglądać za darmo w Kozłówce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2012, 15:37
Autor: Kmo

Gniazdko - praca Lindy Gordon (Anglia)
Gniazdko - praca Lindy Gordon (Anglia)

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce dobiegł końca Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Ziemi” – Land Art. Artyści wyjechali, ale stworzone przez nich dzieła zostały.

Rzeźby aż do zniszczenia

W festiwalu udział wzięli wybitni twórcy tego gatunku m.in. z Francji, Anglii, Finlandii, Litwy. Pracowali w kozłowieckim parku i dla parku.
– Dawniej w przypałacowych ogrodach i parkach było dużo figur, posągów, które urozmaicały ich krajobraz – mówi Krzysztof Kornacki, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. – Dziś rzeźba wraca, ale inna – abstrakcyjna, ulotna, wpisująca się jednak w naturę.

I takie właśnie rzeźby tworzyli uczestnicy "Land Artu” – prace pobudzające wyobraźnię, zaskakujące, będące uzupełnieniem parku, a jednocześnie ulotne, takie w których lipcowa burza czyni destrukcję.

Powstało 10 rzeźb przestrzennych, instalacji z materiałów naturalnych – sznurka, drewna-papierówki, wikliny, które można oglądać aż do ich zupełnego zniszczenia.

Wstęp do parku jest bezpłatny. Warto wybrać się tam podczas weekendu, pospacerować, odpocząć w cieniu starych drzew, zatrzymać się przed powstałymi dziełami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna