Wystawy

Ewa Zarzycka w galerii "Pod podłogą”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2011, 15:35
Autor: Kmo

W piątek (4.03) o godz. 17 w lubelskiej galerii "Pod podłogą”, (ul. Krakowskie Przedmieście 62) odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Zarzyckiej "Rysunki pisane”.

O tym, co robi autorka wystawy mówi: "...pracuję w trzech trybach. Tryb pierwszy to codzienna dyscyplina. Niezależnie od chęci, nastroju czy tzw. pomysłów. To warsztat podobny do pracy pisarza. Codzienne czytanie, myślenie, kojarzenie i zapisywanie swych refleksji.

Efektem tego są narastające warstwy zapisanych zeszytów. Słowem, czas pracuje razem ze mną. Pomaga mi i przeszkadza jednocześnie. Drugi tryb to myślenie "na temat” – przygotowywanie performance na określony termin. Wtedy wszystkie moje myśli są podporządkowane przyszłemu zadaniu. Efektem często jest odrzucenie całej tej przygotowawczej pracy i zdanie się na decyzję z ostatniej chwili.

Słowem, skok na głęboką wodę. Trzeci tryb to próby usystematyzowania, zracjonalizowania tego co wynika z trybu pierwszego i drugiego. Wtedy przeważnie zapędzam się w "kozi róg”, a rządzą mną głównie wątpliwości. Wątpliwości od których jestem specjalistką. Wątpliwości z których jest zbudowane wszystko co robię”. Ewa Zarzycka jest autorką wielu wystaw i prezentacji indywidualnych, współautorką wystaw zbiorowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna