Wystawy

"Faktury Ziemi”. Wystawa w Gardzienicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 stycznia 2013, 10:55
Autor: Kmo.

Wystawa grafik Marii Koldryn "Faktury Ziemi” (Materiały organizatora)
Wystawa grafik Marii Koldryn \"Faktury Ziemi” (Materiały organizatora)

W piątek (18 stycznia) o godz. 18.00 w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a) odbędzie się otwarcie wystawy grafik Marii Koldryn "Faktury Ziemi”.

Autorka wystawy ukończyła studia w warszawskiej ASP, uprawia grafikę artystyczną, użytkową, malarstwo i rysunek. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych.

Jej intuicja i ogromna wrażliwość na fakturę materii i żywioł ziemi doprowadzają do powstania bardzo sugestywnych dzieł.

Czerpiąc inspiracje z surowej pozornie natury, pogłębia obraz tworzonej na rysunku rzeczywistości wizją własnej wyobraźni. W swoich poszukiwaniach twórczych artystka wciąż powraca do zakodowanych gdzieś głęboko w podświadomości archetypów, analogicznych rozwiązań formalnych, powtarzając ten sam wątek w różnych dziełach.

Mimo tej samej techniki mamy jednak do czynienia z różnymi dziełami. Kolejne prace są coraz bardziej liryczne i poetyckie, aby za jakiś czas stać się drapieżnymi, emanującymi napięciem.

Maria Koldryn łączy ziarnistość i wypukłość materii ze stonowanymi barwami i dbałością o szczegół. Gdy trzeba, jest precyzyjna, finezyjna, umie wprowadzić nastrój niekiedy groźny, niepokojący, a jednocześnie wiele jej prac emanuje niezwykłą harmonią.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna