Wystawy

Fascynujące metropolie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2012, 15:52

W galerii "Prospero” otwarta została wystawa prac Martina Stavarsa pn. "Metropolie”.

Jego fotografie będą po raz pierwszy prezentowane w Polsce, a jednocześnie rozpoczynają turnee po galeriach na różnych kontynentach. Autor wystawy urodził się w Częstochowie, od pięciu lat mieszka w Londynie. Studiował w Warszawskiej Szkole Fotografii.

Stavars specjalizuje się w czarno-białej fotografii wielkich miast i w fotografii nocnej. Z aparatem odwiedził ponad 20 państw, a najważniejszą rolę w jego twórczości odgrywają kraje azjatyckie. Wyraźnie fascynują go miejsca tętniące życiem miasta, które "nigdy nie kładą się spać”.

Potrafi pokazać ich magię, ich niemal nierealną atmosferę, scenerię, urodę przyciągającą i odpychającą. Prezentowane na wystawie fotografie powstały w latach 2009-2012 na obszarze trzech kontynentów. Projekt obejmuje prace z serii "Megalopolis” oraz "Nightscapes”, na który składa się krajobraz miejski 14 światowych metropolii.

Martin Stavars jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych, m.in. International Photography Awards, Image International i Hei Ming Prize. Jego prace były publikowane przez magazyny na całym świecie, m.in. w Indiach, Chinach, Emiratach, Anglii i Meksyku. Od 2008 roku prowadzi magazyn Neutral Density.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna