Wystawy

Fotografie z Portugalii na UMCS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2011, 14:45
Autor: Kmo

 (Fot. Anna Jędrychowska)
(Fot. Anna Jędrychowska)

W piątek (21 stycznia) o godz. 12.00 w sali Muzeum UMCS (w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej UMCS, ul. Radziszewskiego 11) odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy "Fotografia o Portugalii”.


Wystawę przygotowały wspólnie Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camõesa i Muzeum UMCS. Jest ona pokłosiem Konkursu Fotografii o Portugalii ogłoszonego przez Centrum Języka Portugalskiego. Na konkurs wpłynęło 113 fotografii 39 autorów z całej Polski.

Są to prace znakomite i na pewno jurorzy mieli problem z wyłonieniem laureatów. Pokazują Portugalię jako kraj piękny, wciąż mało znany kiedyś i dziś, "terra incognita” czy "finis terra", w której podróżnik z Polski nadal dokonuje odkryć.

Zobaczymy niezwykłe krajobrazy, oryginalną, piękną architekturę, krajobraz miejski, obyczaje, życie codzienne. Ostatecznie I miejsce w konkursie przyznano Jerzemu Durczakowi za "Zielone Dachy – Porto”, II miejsce zajął Piotr Dziuba za fotografię "Restauracja w dzielnicy Alfama – Lizbona”, na III miejscu znalazła się praca Anny Jędrychowskiej "Rua de Miragaia – Porto”.

Wyróżniono również prace Joanny Praszczak i Moniki Trzaskowskiej.
Wystawa czynna będzie do 18 lutego. Warto zobaczyć.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna