Wystawy

Galeria Biała: Inscenizacje Pauliny Sadowskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2010, 01:51

W poniedziałek (19.04) w Galerii Białej odbędzie się przełożony z ostatniego piątku wernisaż wystawy Pauliny Sadowskiej.

Paulina Sadowska – rocznik 1985 – jest ubiegłoroczną absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, który ukończyła z Nagrodą Dziekana i Rektora.

Młoda artystka zajmuje się malarstwem i filmem animowanym. Ma na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe i kilka wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą.

Z Galerią Białą współpracowała w ramach Młodego Forum Sztuki. Brała udział w trzech zbiorowych ekspozycjach z tego cyklu.

Teraz także Galeria Biała zaprezentuje twórczość Sadowskiej w tym nurcie swojej działalności, ale po raz pierwszy indywidualnie. Wystawa nosi tytuł "Sleeping in the Grass”.

Tak piszą o nowej ekspozycji galernicy: "Paulina Sadowska ożywia archiwa. Inspirując się fotografiami z pierwszej połowy XX wieku, inscenizuje na płótnach oniryczne sytuacje w monochromatycznym pejzażu przeszłości”.

I dodają: "W swoim filmie podgląda czarno-białych bohaterów. Nadając ruch uaktywnia ich namiętne pragnienia. Niejednoznaczność zaistniałych scen uwalnia zdjęcia z ich historycznego kontekstu i pozwala utworzyć intymną narrację na temat miłości, tęsknoty i zawiedzionych nadziei”.

Otwarcie zaplanowano na godz. 18. Adres: ul. Narutowicza 32.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna