Wystawy

Galeria "Pod podłogą”: Wernisaż wystawy Agaty Lis

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2010, 16:41

Odważne, zdecydowane barwy i prostota – to główne cechy obrazów Agaty Lis, absolwentki krakowskiej ASP. Wystawę jej prac będzie można oglądać od piątku.

Agata Lis to autorka wielu prezentacji indywidualnych i laureatka prestiżowych nagród. Jakie są jej obrazy? Na pierwszy rzut oka uderza ich żywa kolorystyka i prostota. Widać, że kompozycja jest starannie przemyślana i nie znajdziemy tam niczego, co byłoby zbędne, a jedynie to co chce powiedzieć o bohaterze obrazu, o klimacie, emocjach.

Artystka nie porusza się w kręgu wyrafinowanej abstrakcji, nie zaciera tropów, nie gmatwa przesłania. Ogranicza się do tematów prostych, "udomowionych”, do motywów czytelnych. Stara się opowiedzieć o najprostszych przeżyciach, jakie są udziałem nas wszystkich. O tych osobistych, wewnętrznych, osnutych na doświadczeniach codzienności, w których znaleźć można ślad głębszego sensu.

Obok tej oczywistej prostoty, w katalogu jej dokonań są prace przesycone erotyzmem, akty będące wyrazem tęsknoty, oczekiwania i oddania, ale także będące przejawem samotności. Samotność zresztą jest częstym motywem jej twórczości. Pokazują ją pojedyncze postaci na rozległym tle lub ktoś, kto spaceruje z psem, bo tylko takiego towarzysza zdobył w życiu.

Twórczość Agaty Lis oscyluje wokół koloryzmu, który wielu wydaje się być niedzisiejszy. Bardzo odważnie i zdecydowanie korzysta z palety barw nasyconych, mocnych, wymownych. Jej obrazy fascynują intensywnością, nasłonecznieniem, radością. W jej "wydaniu” nawet starość jest pogodna.
Wernisaż wystawy malarstwa Agaty Lis odbędzie się w piątek o godz. 17 w lubelskiej galerii "Pod podłogą” (ul. Krakowskie Przedmieście 62).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna