Wystawy

Grafiki nie tylko do książek. Wystawa w "Galerii 31"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2013, 12:50
Autor: Kmo.

Grafiki nie tylko do książek. Wystawa w "Galerii 31"
Grafiki nie tylko do książek. Wystawa w \"Galerii 31\"

W sobotę (15 czerwca) o godz. 16.00 w Galerii 31 (ul. Braci Wieniawskich 5) Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wernisaż grafik Romany Romanyszyn i Andreja Łesiwa, absolwentów Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, grafików i projektantów książek.

Obydwoje prowadzą we Lwowie własne studio projektowe Art Studio AGRAFKA, gdzie projektują i ilustrują książki tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Opracowali graficznie kilkanaście wydanych tytułów książek ważnych i znaczących, a m.in. tomik poezji Iwana Franki "Zwiędłe liście”, wydany w Polsce przez wydawnictwo BoSz polsko-ukraiński zbiór 40 wierszy Wisławy Szymborskiej "Może to wszystko”, "Rękawiczka” (nagrodzona m.in. Honorary Mention to the Publisher na XXIII Biennale Ilustracji w Bratysławie w 2011), Danuty Wawiłow "Był sobie pewien człowiek”.

Artyści dwukrotnie uczestniczyli w Programie Stypendialnym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Gaude Polonia” w 2010 i 2012 roku.

Romana Romanyszyn projektuje także obiekty ze szkła. Więcej informacji o artystach na ich autorskiej stronie Internetowej WWW.agrafkastudio.com
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna