Wystawy

„Karp-Soja Express” w Galerii ART ZPAP

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 stycznia 2013, 11:34

Galeria ART ZPAP zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Karp-Soi. Wernisaż 25 stycznia o godz.19 (ul.Krakowskie Przedmieście 62).

Małgorzata Karp-Soja

Urodziła się w Krakowie. Ukończyła studia w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1992 roku. Malarstwo studiowała w pracowni profesora Stanisława Wiśniewskiego, a rysunek w pracowni profesora Allana Rzepki. Trzykrotne wyjazdy na stypendia do Włoch (1991−1993).

Zajmuje się twórczością artystyczną, w szczególności malarstwem olejnym i pastelami. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych w Polsce, Austrii, Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i USA. Jest członkiem ZPAP.

Prezentowała swoje prace na ponad 70 wystawach zbiorowych, jest także autorka ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granica.

Wśród ostatnich sukcesów wymienić należy nagrodę „President Award" otrzymana na VII Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (2009), dwukrotne zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pekinie (2010, a w 2012 jako jedyna reprezentantka Polski), oraz uhonorowanie Medalem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie na 100-lecie Związku Polskich Artystów Plastyków (2011).

Najnowsze osiągnięcie to prestiżowe wyróżnienie otrzymane na 5 Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej w Pekinie "Future and Reality".

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna