Wystawy

Ked Olszewski w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2012, 12:32
Autor: Kmo

 (KED OLSZEWSKI)
(KED OLSZEWSKI)

W piątek, 22.06, o godzinie 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) odbędzie się wernisaż wystawy "Błyskotki” Keda Olszewskiego.

Codzienne przedmioty, kiedyś użyteczne, czasem mocno zużyte, zwykle niezauważane, z których korzystamy, choć nie darzymy względami, inne – omijane wzrokiem z powodu ich nikłej atrakcyjności Ked Olszewski wybiera i "uwzniośla”. Wyróżnia je, sprawia, zaczynają błyszczeć, w sposób dosłowny i symboliczny tak, że staja się "błyskotkami”.

Jednak większość z nich po tej niezwykłej metamorfozie pozostaje w miejscu, gdzie znalazł je artysta. Gest artystyczny ogranicza się do ich wybrania, przybrania w błyskotliwy kostium, sfotografowania ich, często w warunkach nocnych, z efektami feerii migoczących, dyskotekowych odblasków.

Obecna prezentacja pozwala poznać większość zrealizowanych przez Keda Olszewskiego eksponatów. Zostanie zaprezentowana także na Podwórku Sztuki instalacja in situ. Błyskotkami stały się dwa nowe przedmioty: stara lampa nad drzwiami oraz talerz anteny satelitarnej.

Autor zaskakuje nie tylko pomysłem i humorem, lecz także skłania do refleksji, włączając te przedmioty w przestrzeń sztuki jawi się jako mistrz artystycznego recyklingu, nie wprowadza w obieg nowych przedmiotów, a co za tym idzie – nie zaśmieca.

Temu, co zużywa po raz kolejny nadaje nowych znaczeń.

Ked Olszewski to absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu oraz Wydziału Operatorskiego w łódzkiej Szkole Filmowej.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna