Wystawy

Kosmiczne struktury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2011, 14:29

W czwartek (8 grudnia) o godz. 18.00 w Galerii „Gardzienice” (ul. Grodzka 5a) odbędzie się otwarcie wystawy ceramiki Oliwii Beszczyńskiej pt. „Down to earth”, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Oslo i Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

Oliwia Beszczyńska mówi: „… w tworzeniu najważniejszy jest dla mnie proces. Jego nieprzewidywalność, błędy popełniane po drodze, zmiana, której doświadczam ja i materiał, nad którym pracuję. (…) Pracując w tej technice, staram się łamać wszelkie zasady i naginać je do moich zamierzeń. (…).

Praca nad pomysłem to dla mnie przygoda, nie może mnie nużyć. Często rezultatem moich działań są obiekty-śmieci, błędy, resztki, które nagle okazują się bardziej istotne, niż początkowy projekt. Od odbiorców oczekuję czynnego udziału w dalszym rozwoju pracy. Dlatego staram się dawać ludziom okazję do odczuwania wszystkimi zmysłami, przywołuję symultanicznie różne etapy twórcze (za pomocą dźwięku, dokumentacji fotograficznej) i cieszę się ze zmian, jakie zachodzą w projekcie z upływem czasu”.

Prace Oliwii Beszczyńskiej są zaskakujące, intrygujące. Czasem przywołują skojarzenie ze światem podmorskim, czasem ze strukturami kosmicznymi albo sf. To niezwykła wystawa, świetna ceramika, warto zobaczyć.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna