Wystawy

Kosmiczne struktury

Dodano: 5 grudnia 2011, 14:29

W czwartek (8 grudnia) o godz. 18.00 w Galerii „Gardzienice” (ul. Grodzka 5a) odbędzie się otwarcie wystawy ceramiki Oliwii Beszczyńskiej pt. „Down to earth”, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Oslo i Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu.

Oliwia Beszczyńska mówi: „… w tworzeniu najważniejszy jest dla mnie proces. Jego nieprzewidywalność, błędy popełniane po drodze, zmiana, której doświadczam ja i materiał, nad którym pracuję. (…) Pracując w tej technice, staram się łamać wszelkie zasady i naginać je do moich zamierzeń. (…).

Praca nad pomysłem to dla mnie przygoda, nie może mnie nużyć. Często rezultatem moich działań są obiekty-śmieci, błędy, resztki, które nagle okazują się bardziej istotne, niż początkowy projekt. Od odbiorców oczekuję czynnego udziału w dalszym rozwoju pracy. Dlatego staram się dawać ludziom okazję do odczuwania wszystkimi zmysłami, przywołuję symultanicznie różne etapy twórcze (za pomocą dźwięku, dokumentacji fotograficznej) i cieszę się ze zmian, jakie zachodzą w projekcie z upływem czasu”.

Prace Oliwii Beszczyńskiej są zaskakujące, intrygujące. Czasem przywołują skojarzenie ze światem podmorskim, czasem ze strukturami kosmicznymi albo sf. To niezwykła wystawa, świetna ceramika, warto zobaczyć.

Kmo.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna