Wystawy

Labirynty (metafizyczne). Wystawa w Centrum Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2013, 15:10

Wystawa Kamili Czosnyk "Labirynty (metafizyczne)” (Materiały prasowe)
Wystawa Kamili Czosnyk \"Labirynty (metafizyczne)” (Materiały prasowe)

W piątek (18 stycznia) o godz. 18.00 w Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) Młode Forum Sztuki Galerii Białej zaprezentuje wystawę Kamili Czosnyk "Labirynty (metafizyczne)”.

Na wystawie pokazany zostanie cykl 12 obrazów o identycznym formacie. Są to obrazy "pisane”, tworzone od początku 2010 roku. Ich forma nawiązuje do szkolnego zeszytu ucznia, w którym poprzez wielokrotne ćwiczenie pisania danego wyrazu zostaje on na stale utrwalony jako poprawny językowo. Słowa na obrazach mają kluczowy sens, również w poszukiwaniu znaczenia użycia koloru.

– Autorka wystawy pisze słowo jak mantrę – dodaje Anna Nawrot z Galerii Białej. – Ta mechaniczność powtarzania ma jakiś charakter skupienia, medytacyjny. To obrazy pisane.

Poszczególne prace stają się powiększoną kartką papieru w jedną linię, na której Kamila Czosnyk mozolnie zapisuje tysiące słów. Ten proces okazał się obsesyjny, obciążający i ważny psychologicznie tak, że obok pracy nad obrazami powstały egzystencjalne teksty w formie listów do przyjaciółki.

Kamila Czosnyk jest absolwentką Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu, a obecnie studentką I na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna