Wystawy

Majdanek w obiektywie Leszka Mądzika. Wystawa fotografii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2012, 16:43
Autor: Kmo

Majdanek widziany oczami Leszka Mądzika (Mat. prasowe)
Majdanek widziany oczami Leszka Mądzika (Mat. prasowe)

We wtorek (18 września) o godz. 14 na Placu Litewskim otwarta zostanie wystawa "Majdanek widziany oczami Leszka Mądzika”.

Prace prezentowane na tej wystawie powstawały w ciągu 2 lat. Zobaczymy 21 zdjęć wykonanych w Państwowym Muzeum na Majdanku.

– Trwało to tyle czasu, ponieważ chciałem znaleźć to miejsce w sytuacji krańcowej, a więc w okresie głębokiej zimy, największych mrozów – wyjaśnia Mądzik. – I tak, nieskazitelność bieli podkreśla, wydobywa czerń dramatu, który tam się dział. Miałem nadzieję, że zarejestruję ten niepokój, że odczuję znak lęku i śmierci. Szukałem tego w wypowiedzi graficznej – w kontraście, mroku i jasności.

Fragmenty, detale, szczegóły, jakie zarejestrował artysta podkreślają ów nastrój kruchości ludzkiego losu i zła, jakie zapanowało w tym miejscu.

Wystawa fotografii z byłego obozu koncentracyjnego jest zapowiedzią albumu Leszka Mądzika, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Ekspozycji towarzyszą informacje dotyczące historii obozu, urządzenia przestrzennego Muzeum, oraz autorski komentarz artysty. Autorką scenariusza wystawy jest Danuta Olesiuk, projekt graficzny przygotował Krzysztof Kokowicz.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna