Wystawy

Malarstwo dwóch pokoleń

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2011, 13:17

Jeden z obrazów Kazimierza Drzewińskiego
Jeden z obrazów Kazimierza Drzewińskiego

„Ojciec i syn” – taki tytuł nosi wystawa, którą można oglądać w Domu Kultury LSM w Lublinie. Swoje malarstwo prezentują na niej Kazimierz Drzewiński i jego syn, Mariusz.

Kazimierz Drzewiński z zawodu jest prawnikiem, ale od wielu lat związany jest z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych. Ma na swoim koncie 41 wystaw indywidualnych, brał udział w 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego malarstwo jest perfekcyjne, a prace są przesycone światłem, ciepłem i kolorem.

Mariusz Drzewiński ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. Brał udział w 25 wystawach indywidualnych i wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Sam uważa, że twórczość jest niczym innym jak manifestacją artysty, jego postawą wobec świata i życia.

Malarstwo obydwu artystów jest tak różne, jak różne jest postrzeganie sztuki przez kolejne pokolenia. Tym bardziej warto ich prace zobaczyć, ocenić i porównać. Wydawać by się mogło, że relacje artystyczne ojciec–syn spowodują ich wzajemny wpływ, tymczasem każdy z nich szuka inspiracji gdzie indziej, każdy z nich kroczy swoją własną, wypracowaną przez lata drogą.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna