Wystawy

Mikołaj Smoczyński: Przeszłość i pamięć artysty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2011, 12:01

M. Smoczyński, "Studia nad alfabetem O,O,O”. Kolekcja LTZSP<br />
 (Agnieszka Mazuś)
M. Smoczyński, \"Studia nad alfabetem O,O,O”. Kolekcja LTZSP
(Agnieszka Mazuś)

Wystawy zostaną otwarte w różnych miejscach i w różnym czasie. Będą prezentować dorobek artystyczny Mikołaja Smoczyńskiego.

Wydarzenie zatytułowane "Retrospektywnie” to cykl trzech wystaw: w Warsztatach Kultury, Galerii Lipowa 13 i Galerii Labirynt. Pomyślany został jako prezentacja dorobku artysty, który dystansował się od bieżących mód, konwencji, fascynacji.

W piątek, 26 sierpnia, o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Ks. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy "Mikołaj Smoczyński Retrospektywnie – W stronę przestrzeni”. Weźmie w nim udział Robert Kuśmirowski.

Z kolei od 8 września będzie można oglądać w Galerii Labirynt w Lublinie (ul. Grodzka 5a) wystawę "Mikołaj Smoczyński Retrospektywnie – Wobec obiektu”. Czynna będzie do 2 października od wtorku do niedzieli w godzinach 12–19. Oficjalny wernisaż odbędzie się 6 września o godz. 19.30.

Natomiast 16 września o godz. 18 w Galerii Lipowa 13 w Lublinie (Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych) odbędzie się otwarcie wystawy i promocja katalogu retrospektywnego Mikołaja Smoczyńskiego "Mikołaj Smoczyński Retrospektywnie – na granicy widzialnego”. Wystawa czynna będzie do 23 października od wtorku do niedzieli w godzinach 14–19.

Mikołaj Smoczyński (1955–2009) był artystą wszechstronnym. W swojej twórczości posługiwał się szeroką skalą poetyk, mediów, formuł artystycznych. A przecież zawsze był konsekwentny w swoich wyborach. Zajmował się rysunkiem i te jego prace były swego rodzaju znakiem rozpoznawczym dla wielu odbiorców. W jego twórczości znalazło się miejsce dla fotografii, a z czasem dla instalacji i obiektów. Miał niewątpliwy udział we współczesnej sztuce.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna