Wystawy

Młode Forum Sztuki w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2013, 12:51
Autor: Kmo.

Młode Forum Sztuki w Galerii Białej (Materiały prasowe)
Młode Forum Sztuki w Galerii Białej (Materiały prasowe)

W piątek (15 lutego) o godz. 18.00 z cyklu Młode Forum Sztuki Galerii Białej – Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32 ) otwarta zostanie wystawa Aleksandry Ignasiak "Wodne sztuczki”.

Autorka zaprezentuje dokumentację powstałą w trakcie realizacji projektu "odszarzanie” oraz instalacje i obiekty, których głównym bohaterem jest woda.

Woda jest żywiołem, warunkiem życia, woda jest w ruchu prowokuje do działania albo do refleksji, wzburza i uspokaja.

"O ile sam projekt odszarzanie korzysta z potencjału przestrzeni miejskiej, łączy kontekst społeczny z malarskim postrzeganiem świata, wystawa "Wodne sztuczki” ma aspekt stricte malarski. To eksperyment mający na celu stworzenie obiektów z wykorzystaniem kolorowych cieczy, ale budujący i prowokujący widza nie tylko do doznań estetycznych. To próba zagłębienia się w siebie, wejścia pod pokład, zanurzenia...” – zauważa Eulalia Domanowska.

Kiedyś autorka wystawy o swoim mieście Łodzi powiedziała: "szarzy ludzie, starość, bieda, dziurawe ulice, syf, psie kupy na trawnikach, smród wylegający z kamienicznych bram, pijący i skundlone rottweilery. Nie mam już siły narzekać? działam. Brzydota może stać się piękna, a dla malarza inspirująca. Jestem malarzem... malarzem przyziemnym...”. Koloruje więc kałuże, barwi je na wszystkie kolory tęczy, ożywia, odszarza…

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna