Wystawy

Myjakowe głowy i torsy na Zamku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2008, 13:21

W piątek (12 grudnia) Adam Myjak otworzy swoją wystawę w Muzeum Lubelskim.

Obecność tego wybitnego artysty w naszym mieście sensacją już nie jest. Od kilku lat wykłada on bowiem na Wydziale Artystycznym UMCS; można go też spotkać tu i ówdzie towarzysko.

Informacja o wystawie także nie musi wywoływać przyspieszonego bicia serca u miłośników sztuki współczesnej. W końcu sławny rzeźbiarz miał rok temu ekspozycję w Galerii Pod Podłogą. Ale jednak tym razem są powody do wzmożonego zainteresowania.

To będzie pierwsza obszerna prezentacja twórczości artysty w Lublinie. O ile w kameralnych wnętrzach przy Krakowskim Przedmieściu 62 można było oglądać zaledwie cztery niewielkie rzeźby Myjaka (uzupełnione fotografiami), to na Zamku zobaczymy kilkanaście przestrzennych prac wykonanych w różnych materiałach: brązie, stiuku i ceramice.

Będzie można prześledzić różne etapy działalności rzeźbiarskiej warszawianina. Obejrzeć prace przedstawiające i te skłaniające się w stronę abstrakcji.

Obok słynnych przestrzennych głów i torsów znajdą się rysunki. Czyli mniej znana dziedzina twórczości artysty. Ale równie fascynująca.

Wernisaż zaplanowano na godz. 18. Adres: ul. Zamkowa 9.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna