Wystawy

Na kładce z mamą. Wystawa starych zdjęć Lublina z rodzinnych albumów

Dodano: 16 grudnia 2015, 21:09
Autor: jsz

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W Galerii Biblioteki „OKNA” Centrum Kultury w Lublinie zainaugurowano w środę wystawę zdjęć, prezentujących Lublin sprzed dziesięcioleci. To głównie niepublikowane dotąd fotografie z rodzinnych zbiorów mieszkańców miasta.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Chociaż nigdzie się nie przenosiłam, to zmieniałam adres – z ul. Głębokiej na Al. PKWN i ponownie na Głęboką – wspomina pani Elżbieta Mielniczuk. Kilka zdjęć z jej zbiorów znalazło się na wystawie. Przedstawiają np. rejon dzisiejszej ul. Głębokiej czy kładkę nad Bystrzycą.

– Na tym zdjęciu jestem razem z mamą – wyjaśnia pani Elżbieta. – Moi rodzice pochodzą z różnych krańców Polski, ale w latach 60 poznali się właśnie w Lublinie. Mieszkam tu do dzisiaj.

Środowy wernisaż to podsumowanie akcji „Przynieś starą fotografię”. W ramach tego projektu, mieszkańcy przynoszą rodzinne zdjęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Fotografie mają pokazać, jak na przestrzeni lat zmieniały się dzielnice Lublina.

Zdjęcia udostępniane przez mieszkańców są skanowane. Część trafiła na wystawę. Bardziej obszerny materiał znajdzie się w 12 częściowej publikacji, poświęconej poszczególnym dzielnicom Lublina. Zeszyty mają się ukazywać przez dwa najbliższe lata. Akcja zbierania zdjęć trwa. Organizatorzy liczą, że kolejni mieszkańcy zdecydują się na udostępnienie swoich archiwów.

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Czytaj więcej o: historia MBP Lublin fotografia
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna