Wystawy

Obrazy z podróży Pauliny Hortyńskiej

  Edytuj ten wpis

Podróże są nader inspirujące. Tak na pewno dzieje się w przypadku Pauliny Hortyńskiej, która z dalekich wypraw wraca z bagażem obrazów.

W Domu Kultury LSM właśnie dziś otwarta zostanie wystawa jej prac. To - jak sama mówi - styl figuratywno-abstrakcyjny z elementami surrealizmu. Ale po to, by ogladać i odbierać jej twórczość nie jest konieczna znajomość kierunków sztuki.

Za to dobrze znać krajobraz Cypru albo Chile, lub tylko je sobie wyobrazić, by przenieść się w klimat gorący pod każdym względem. Bo nawet spokojna sjesta jest tam rozgrzana słońcem, a błękit morza i nieba ma baśniową barwę.

Właśnie - to kraje dla nas egzotyczne, a w dodatku autorka traktuje je jak dekorację do niezwykłej bajki. Opowiada w niej o cienistych uliczkach, kotach wygrzewających się w słońcu, o leniwej pogawędce przy kawiarnianym stoliku i stworzeniach żyjących w morskiej głębinie. To świat na pół prawdziwy na pół nierealny.

Być może trzeba oderwać się od codzienności, wyruszyć w daleką podróż żeby wrócić w świat marzeń, odzyskać wiarę w magię i w krajobrazy niezwykłe, znów odkryć w sobie radość dziecka. W taką właśnie, cudowną przestrzeń zabiera widzów Paulina Hortyńska.

Wernisaż wystawy prac Pauliny Hortyńskiej odbędzie się 14 października o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4 a) w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna