Wystawy

Pejzaże Krzysztofa Bartnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2009, 13:29
Autor: Marta Wysocka

W środę (5.08), w jednej z młodszych lubelskich galerii "Ogrody i Wnętrza", odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Krzysztofa Bartnika. Artysta znany jest ostatnio ze swoich ocierających się niemal o abstrakcję pejzaży.

Ekspozycja nosi tytuł - "Horyzonty" i stanowi swoisty cykl krajobrazów, wykonanych techniką akwarelową. Autor redukuje zastaną rzeczywistość do kilku horyzontalnych plam barwnych, w wyniku czego powstają niezwykłe i ascetyczne w odbiorze pejzaże. Kolorystyka płócien jednym razem jest chłodna i monochromatyczna, innym zaś, poprzez kontrastowe zestawienia barw, wprowadza niepokój.

Krzysztof Bartnik urodził się w 1964 roku. Jest absolwentem PLSP w Nałęczowie, w latach 1983-88 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom obronił pod kierunkiem profesora Stanisława Borysowskiego w pracowni malarstwa. Przewód kwalifikacyjny I i II stopnia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 1989 roku pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS, obecnie na stanowisku adiunkta II st. w Zakładzie Malarstwa II.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miał dotychczas 24 wystawy indywidualne, był kuratorem ekspozycji organizowanych w Lublinie, m.in. "Wschodniego Salonu Sztuki" w 1999 i 2000 roku, czy "Czeskiej Piwnicy" w Galerii Gardzienice w 2006 roku.

Zajmuje się malarstwem monumentalnym, głównie w zakresie konserwacji i rekonstrukcji, uprawia malarstwo sztalugowe.

Wystawa czynna jest do 31 sierpnia przy ul. Złotej 5.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna