Wystawy

Performance Art Meeting w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 maja 2010, 14:14

Wystąpienia Barbary Sturm i Dominika Jałowińskiego będzie można zobaczyć w poniedziałek (17.05) podczas Performance Art Meeting.

Barbara Sturm to szwajcarska 38-letnia performerka, która w swoich wystąpieniach zwykle posługuje się tylko własnym ciałem, nie używając rekwizytów. Jej akcje są oparte na silnym napięciu między podmiotem a otoczeniem.

Dominik Jałowiński – rocznik 1981 – to warszawski artysta pochodzący z Lublina, który zajmuje się malarstwem i performancem. Brał udział m.in. w Europejskim Festiwalu Sztuki Performance EPAF ‘07 w CSW – Zamek Ujazdowski w Warszawie (2008) oraz w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Performance w Galerii Arsenał w Białymstoku (2009).

Jałowiński zasłynął ubiegłoroczną akcją "Jak wytłumaczyć performance żywym muchom?” przeprowadzoną w stołecznej Galerii Foksal. Nawiązał nią do performance'u klasyka tego gatunku Josepha Beuysa pt. "W jaki sposób wyjaśnić obrazy martwemu zającowi” (1965).

Warszawski artysta zamknął się w pomieszczeniu z muchami na osiem godzin i z poważną miną przemawiał do owadów. Poprzez absurdalność tej sytuacji chciał podkreślić rolę intuicji i wyobraźni w odbiorze sztuki.

Performance Art Meeting zacznie się o godz. 19. Adres: Lublin, ul. Popiełuszki 5.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna