Wystawy

Performance i wystawa: "Ciało kraju"

Dodano: 13 sierpnia 2016, 17:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe organizatora
fot. materiały prasowe organizatora

Laboratorium Sztuki Społecznej oraz Warsztaty Kultury zapraszają na performance i wernisaż wystawy podsumowujące rezydencję artystyczną Taisii Melnyk (Ukraina) w ramach projektu – „Granice - Rezydencje miejskie”. Na wystawę "Ciało kraju" składać będą się nagrania, zdjęcia oraz instalacje ze spektaklu, który obył się w Kijowie i Lublinie w ramach rezydencji.

Projekt rozpoczął się na Ukrainie i jest kontynuowany w naszym mieście w ramach programu rezydencyjnego, którego celem jest przeprowadzenie szczegółowej analizy i adaptacji opartej o specyfikę, tożsamość i mentalność kraju. Artystka, Taisia Melnyk, badała podobieństwa i różnice oraz przejawiające się w różnych aspektach relacje między Polską a Ukrainą.

Melnyk w swoim projekcie dokona artystycznego połączenia ukraińskich miast: Lwowa, Kijowa, Dniepropietrowska, Odessy i Charkowa oraz ludzi, poprzez stworzenie „ciała kraju”. Będzie również promować rozumienie, jedność ludzkiego ducha. - Jest to badanie zmian i reakcji na ciele narodu. Percepcja zrodzona z aluzji stanowi podstawę ludzkiej natury jak ciało Chrystusa. Odkrywanie przestrzeni wymaga zasięgu, terytorium, ludzi, decyzji, podejścia, związku między nimi. Mimo naszej wrogości, niepohamowanej agresji i stawiania własnych interesów ponad wszystko, musimy pamiętać, że jesteśmy tej samej rasy - piszą organizatorzy wydarzenia.

Wstęp wolny

Performance: 16 sierpnia 2016, g. 18:00, Plac Łokietka

Wernisaż wystawy: 19 sierpnia 2016, g. 18:00, Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3

cóż
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cóż
cóż (16 sierpnia 2016 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co za bełkot naćpanego- "w ramach programu rezydencyjnego, którego celem jest przeprowadzenie szczegółowej analizy i adaptacji opartej o specyfikę, tożsamość i mentalność kraju"
To taki sam bełkot ja ta pożal się Boże "sztuka" prosto z krainy czcicieli morderców dzieci, kobiet i staruszków.
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 07:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za bełkot naćpanego- "w ramach programu rezydencyjnego, którego celem jest przeprowadzenie szczegółowej analizy i adaptacji opartej o specyfikę, tożsamość i mentalność kraju"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna