Wystawy

Plenerowa sierpniówka 2011 w Nałęczowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2011, 12:36


Od niedzieli (21.08) przez tydzień będzie można spotkać w Nałęczowie wybitnych artystów. To już VIII Plener Malarski zorganizowany przez lubelską Galerię „Wirydarz” i Uzdrowisko Nałęczów.


Do udziału w tej prestiżowej imprezie znanej jako „Plenerowa sierpniówka 2011” zaproszonych zostało 10 znakomitych twór-ców. – Plener potrwa od 21 do 29 sierpnia – wyjaśnia Piotr Zieliński, kurator artystyczny. – Spotykamy się po raz ósmy i wciąż przyjeżdżają tu znakomici malarze.

W tegorocznej sierpniówce wezmą udział: prof. Kiejstut Bereźnicki, Krzysztof Grajczak, Iwona Cur, Adam Faglio, Roman Fleszar, Artur Kardamasz, Janusz Oskar Knorowski, Ryszard Patzer, Michał Smółka, Wojciech Zieliński. To twórcy, o których dzieła zabiegają galerie na świecie.

– A jednak Nałęczów ich urzekł. Przyjechali tu bardzo chętnie, z różnych stron Polski – podkreśla Zieliński. –W uzdrowisku znajdą piękne plenery, ale także odpoczynek.

Artystów dzieli wiele – wiek, styl, technika, jaką uprawiają, widzenie świata i sztuki. Przyjeżdża tu profesor Kiejstut Bereźnicki, wielka osobowość, przedstawiciel szkoły sopockiej, przyjeżdżają też malarze młodszej generacji. – To są różne pokolenia i różne szkoły – potwierdza Piotr Zieliński. – Będą gorące dyskusje, które zwykle toczą się wtedy, kiedy jest tak wielka różnorodność. To są rozmowy nie tylko między artystami, lecz także z udziałem mieszkańców, gości, turystów i kuracjuszy, którzy zechcą w nich wziąć udział.

27 sierpnia o godz. 18 w Termach Pałacowych odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej tegorocznej „sierpniówki”.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna