Wystawy

Plenery 2008 przy Bramie

  Edytuj ten wpis

W lubelskiej Galerii "Przy Bramie” Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych czynna jest wystawa poplenerowa.

Swoje prace prezentują zarówno członkowie TPSP jak też zaproszeni goście z Ukrainy i Węgier. Wspólne plenery z artystami z zagranicy mają już swoją tradycję i są nie tylko okazją do integracji lecz także do pokazania różnej stylistyki i form preferowanych przez tych twórców.

Zbiorowa wystawa skłania odbiorcę do porównań, do odnalezienia pracy odpowiadającej indywidualnym upodobaniom. A wybierać jest w czym. Zgromadzono tu ponad 50 obrazów wykonanych różną techniką - jest pastel, ołówek, akwarela, olej na płótnie i desce, akryl.

Prezentowane tu prace powstały nie tylko podczas wspólnego pleneru lecz także podczas wakacyjnych wyjazdów i indywidualnych wypraw; stąd ich wielka różnorodność. Zobaczymy znakomite pejzaże, ciekawą architekturę, kwiaty, martwą naturę i akt.

Z tych prac wyraźnie emanuje radość tworzenia. Artyści nie zobligowani żadnymi rankingami szczerze wyrażają swoje emocje i realizują pasję nie bacząc na obowiązujące w sztuce trendy.

To obrazy pełne pogody, z pozytywnym przesłaniem takie, jakie lubimy oglądać bo są receptą na pogodę ducha. Pokazują, że świat jest piękny, przyjazny, że natura przynosi ukojenie, a nawet drobiazg bywa zaskakującą niespodzianką.

Wystawa "Plenery 2008” czynna jest w lubelskiej Galerii "Przy Bramie” (ul. Grodzka 34/36?.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna