Wystawy

Popstrykany Bajew

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2009, 10:05
Autor: Marta Wysocka

W piątek (6.03) o godz. 17 w Chatce Żaka odbędzie się wernisaż wystawy niezwykle zdolnego i utalentowanego młodego fotografa.

Paweł Bajew jest samoukiem, fotografią zajmuje się od 2007 roku. W Chatce Żaka przedstawi projekt Popstrykany. W centrum inscenizowanych zdjęć, znajduje się sam autor, grając zarówno rolę bohatera jak i narratora swojej fotograficznej opowieści.

Bajew zachwyca niezwykłą wyobraźnią, abstrakcyjnym poczuciem humoru, urzeka surrealistyczną fantazją. Zaskakuje odważnymi zestawieniami kolorów, ale zależnie od poruszanego tematu potrafi też z dużą wrażliwością, ukazać melancholijny świat, budowany z monochromatycznych szarości.

Oglądając jego prace odnosi się wrażenie, jakby zostały przeniesione z nie zawsze wesołego, ale na pewno zwariowanego sennego marzenia. Fotograf igra z odbiorcą, zaprasza do zabawy w skojarzenia, jego prace są zmysłowe, nienachalnie flirtują z naszymi przyzwyczajeniami i uwodzą.

I to tak, że trudno przejść obok nich obojętnie. Autor chętnie eksperymentuje, wnikliwie obserwuje zarówno prywatną jak i zewnętrzną rzeczywistość, kreuje niezwykłe sytuacje, z których powstają specyficzne obrazy o wysmakowanej estetyce.

Paweł Bajew urodził się w 1981 roku w Puławach. Do tej pory miał już trzy wystawy, jego prace eksponowała Galeria "Bezdomna" w Kazimierzu Dolnym, galeria "Obok" Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie oraz "Dom Chemika" w Puławach. Zanim jego prace trafiły do galerii, zdążył zyskać szerokie grono fanów wśród gości i użytkowników portali fotograficznych.

Wernisaż odbędzie się 6 marca w Holu Chatki Żaka, wystawę będzie można oglądać do 20 marca.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna