Wystawy

Poważna sztuka dla dzieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 sierpnia 2012, 11:32

 (Galeria Labirynt)
(Galeria Labirynt)

W czwartek (23 sierpnia) o godz. 12.00 w Galerii „Labirynt” (ul. Grodzka 5a) wystawa zatytułowana „W Labiryncie sztuki”.

Prezentowane będą prace z Kolekcji Galerii Labirynt; nie tylko dla dzieci. Poprzednia wystawa pn. „Sztuczna wyspa” –także z Kolekcji przeznaczona była głównie dla młodych odbiorców.

Słowem-kluczem tej ekspozycji edukacyjnej jest „labirynt“. Metafora labiryntu trafnie oddaje świat sztuki współczesnej, widziany oczami młodego człowieka. Wystawa zbudowana z prac znajdujących się w Kolekcji Galerii Labirynt ma ułatwić dzieciom i młodzieży wejście do tego świata i nauczyć ich poruszania się po nim. Podczas wędrówki dzieci napotkają na swojej drodze obrazy, grafiki, fotografie, obiekty.

Wystawie towarzyszy rozbudowany program edukacyjny i twórczy. W dniu otwarcia – po kuratorskim oprowadzaniu, uczestnicy będą mogli dodatkowo wziąć udział w warsztatach komiksu, które poprowadzi Maciej Pałka, artysta wizualny, ilustrator, twórca gier i powieści graficznych. Będą także warsztaty szablonu poprowadzone przez Tomasza Pizonia, artystę i propagatorem idei odpowiedzialnego tworzenia i korzystania z przestrzeni publicznej.

Wystawa ta wpisuje się w program edukacyjny wyjaśniający i uzupełniający tematykę tej ekspozycji oraz przybliżający zagadnienia sztuki współczesnej. Z pewnością przeniesie się to na rozumienie kolejnych wystaw sztuki współczesnej tu i gdzie indziej.

Kuratorką wystawy „W Labiryncie sztuki” jest Anna Szary-Cioczek, która na co dzień przygotowuje w Labiryncie warsztaty dla młodych.

Wernisaż w czwartek (23 sierpnia) o godz. 12.00. O tej godzinie wejście do Labiryntu i zwiedzanie wystawy. Godz. 12.30–14.30 – warsztaty komiksu dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzi Maciej Pałka. Godz. 15.00–17.00 – warsztaty szablonu dla dzieci w wieku 5-10 lat prowadzi Tomasz Pizoń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Artyści prezentowani na wystawie: Jürgen Blum – Kwiatkowski, Andrzej Dłużniewski, Maciej Dowgiałło, Edward Dwurnik, Maurycy Gomulicki, Elżbieta Kalinowska, Andrzej Jakub Kapica, Marek Kowalski, Krzysztof Kurzątkowski, Anna Kutera, Andrzej Lachowicz, Alistair MacLennan, Grzegorz Moryciński, Maria Nowakowska, Jadwiga Przybylak, Julian Henryk Raczko, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka, Kajetan Sosnowski, Jan Świdziński, Jerzy Tomaszek, Ryszard Winiarski, Krzysztof Zarębski, Zbigniew Zugaj
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna