Wystawy

Przestrzeń wrazliwości w galerii "Pod podlogą"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lutego 2011, 16:30
Autor: Kmo

W piątek (4 lutego) o godz. 17.00 w lubelskiej galerii ZPAP "Pod podłogą” (ul. Krakowskie Przedmieście 62) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Wiesława Procia.

Autor studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS. W 2007 roku uzyskał na tejże uczelni stopień doktora habilitowanego. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, prezentując je na wystawach indywidualnych ogólnopolskich i zbiorowych w kraju i za granicą.

Skupiony i badający przestrzeń, która go otacza. Tworzenie obrazu jest dla niego poszukiwaniem wewnętrznej równowagi i harmonii. Buduje gotyckie przestrzenie, w których zamyka emocje i myśli. To prace w pewnym sensie odrealnione, nie przedstawiające istniejącej rzeczywistości, a bardziej mające na celu zamkniecie własnej wrażliwości w wykreowanym świecie.

Tak można odbierać jego malarstwo, które nie jest łatwe, ale niezwykle sugestywne, czasem mroczne, skłaniające do tego, by pomyśleć czasem o innym wymiarze naszej egzystencji.

Profesor Farał Strent powiedział o obrazach tego artysty: "…nie ma w nich tradycyjnych tematów ani tzw. literatury (…). Jest natomiast wszystko to, bez czego malarstwo nie może istnieć”.
Warto zobaczyć te obrazy i poddać się ich niezwykłej sile przyciągania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna