Wystawy

Radzyń Podlaski. Artur Orzech na 40-lecie koła PTTK

Dodano: 16 września 2015, 15:11
Autor: eb

fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe

Artur Orzech gościem specjalnym 40-lecia istnienia Szkolnego Koło Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy I LO w Radzyniu Podlaskim. 17 września dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książki „Wiza do Iranu” opowie o kulturze perskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii o 40-leciu istnieniu koła.

– Artur Orzech znany jest przede wszystkim jako dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny. Jednak zanim stał się „panem od muzyki” był „panem od Iranu” – mówi  Robert Mazurek, pomysłodawca „Radzyńskich spotkań z podróżnikami” i opiekun szkolnego koła.  – Zafascynowany literaturą perską Artur Orzech w 1984 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na iranistyce – dodaje Mazurek. Rok temu Orzech wydał książkę podróżniczą  „Wiza do Iranu”. I to własnej o niej będzie opowiadał w Radzyniu.

Robert Mazurek opiekunem szkolnego koła PTTK został w 2004 roku. W 2011 roku Minister Sportu i Turystyki, na wniosek Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, odznaczył I LO w Radzyniu Podlaskim Honorową Odznaką „Za Zasługi dla Turystyki”. W 2012 r. koło zainicjowało cykl imprez pod hasłem „Radzyńskie spotkania z podróżnikami”. Spotkania odbywają się raz na  kwartał. -  Do tej pory  w Radzyniu gościliśmy już kilkunastu podróżników, w tym m.in. Jarosława Kreta, Wojciecha Cejrowskego i Aleksandra Dobę -wymienia pomysłodawca.

Spotkanie z Arturem Orzechem odbędzie się w czwartek o godz. 18:00 w sali balowej Pałacu Potockich. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Radzyń Podlaski artur orzech
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna