Wystawy

Schron w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2009, 10:09

Jakub Kiyuc, znany dotąd z wystaw zbiorowych i zespołowych, będzie miał pierwszą ekspozycję indywidualną. Otwarcie w piątek (6.03).

Jedną z najciekawszych realizacji, w jakich Kiyuc (rocznik 1981) brał udział, była instalacja "Odyseja 3030”, przygotowana przed dwoma laty z Grupą 64 na Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

Artyści - studenci i absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS - przedstawili wtedy w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza świat po nuklearnej zagładzie. Wybiegli w odległą przyszłość, pokazując trudne początki nowej cywilizacji kształtującej się po wyniszczającej wojnie.

W swoim indywidualnym przedsięwzięciu zatytułowanym "Hipocentrum” Kiyuc nawiąże do tamtej grupowej wystawy. - Instalacja będzie miała charakter postnuklearnej wizji i przeniesie widzów do miejsca przeciwatomowego schronu - zapowiada Anna Nawrot z Galerii Białej, gdzie zobaczymy wystawę. - Katastroficzny wymiar ekspozycji odnosi się do problemu bezpieczeństwa w rzeczywistości globalnej i sytuacji postrzegania świata oczami wszechobecnych i opiniotwórczych mediów.

Łukasz Smutek, kolega Kiyuca z Grupy 64, dodaje: - Znając Kubę, który jest miłośnikiem filmów Quentina Tarantino, komiksów i tajwańskich horrorów klasy C, spodziewam się, że poza śledzeniem losów mieszkańców schronu odwiedzający zostaną wciągnięci do zabawy konwencją i symbolem, zmuszeni do odnajdywania aluzji do innych wytworów kultury, włączając te najbardziej popowe.

Piątkowy wernisaż zacznie się o godz. 18. Galeria Biała mieści się w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna