Wystawy

Słowa ubrane w piękną szatę plastyczną

  Edytuj ten wpis

Na dwie niezwykle interesujące ekspozycje zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie.

"Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne” i "Książki artystów Polski Wschodniej i Polonii zgłoszone do Kolekcji” – to unikatowe wystawy, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Pierwszą z ekspozycji można oglądać w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Braci Wieniawskich 5. Składają się na nią obrazy wykonane przez rozmaitych plastyków, będące ilustracjami do polskich pieśni patriotycznych od "Bogurodzicy” i "Mazurka Dąbrowskiego” przez "Rozszumiały się wierzby płaczące” i "Opowieść dziadkową o zdarzeniach lubelskich” do "Ballady o Janku Wiśniewskim” i "Arahji”.

Prace takich plastyków jak Janusz Stanny, Zbigniew Kołaczek, Józef Wilkoń i Rafał Strent powstały w ramach warsztatów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 20. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej obchodzonych pod hasłem "Zaczęło się w Polsce”.

Druga ekspozycja zostanie otwarta we wtorek o godz. 14 w centrali MBP przy ul. Hempla 5. Zaprezentowane zostaną na niej wspaniałe książki artystów Polski Wschodniej i Polonii zgłoszone do Kolekcji Polskiej Książki Artystycznej z przełomu XX i XXI wieku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna