Wystawy

Teresa Murak "Do kogo idziesz”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 listopada 2012, 13:28

W piątek (23 listopada) o godz. 19.00, w siedzibie LTZSP – Galeria Lipowa 13, (ul. Lipowa 13) otwarta zostanie wystawa prac Teresy Murak pt. "Do kogo idziesz”.

Artystka stworzyła bardzo indywidualny język porozumiewania się z odbiorcą – czasem nawet szokujący, nieraz trudny do zrozumienia, ale zawsze ekspresyjny, mocny. Uważa, że jej sztuka jest swego rodzaju posłannictwem, a zawiera się w niej tak wiele – relacja miedzy naturą a człowiekiem, miejskie i podmiejskie pejzaże widziane poprzez każdą krzywdę, jaką człowiek wyrządził naturze, prowokuje do spojrzenia na te problemy, do podjęcia odpowiedzialności.

Jej prace stworzone są z delikatnych, nietrwałych materiałów m.in. takich jak rzeżucha, papier czerpany. Podjęła takie działania już na początku lat 70. wzbudzając przy tym niemałą konsternację. Jednak, nic nie działo się bez przyczyny – rzeżucha, jakiej użyła, jest kojarzona z okresem Wielkanocy, odradzaniem się życia. W dodatku rośnie szybko i "byle gdzie”. Artystka użyła jej do stworzenia roślinnych ubrań, kobierców, rzeźb.

Kmo
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna