Wystawy

Tytus Dzieduszycki-Sas na Zamku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2012, 15:27


W piątek, 18 marca o godz. o 18 w salach wystawowych Muzeum Lubelskiego (Zamek) otwarta zostanie wystawa „Tytus Dzieduszycki-Sas 1934–1973. Pomiędzy Lublinem a Paryżem”.

Autor wystawy był w najściślejszym gronie Lubelskiej Grupy „Zamek”, która należała tuż po wojnie do awangardy i była ceniona nawet za granicą. Dzieduszycki jednak w 1959 roku osiadł w Paryżu, a wiec w kraju nad jego twórczością zapanowało milczenie.

– Na dobrą sprawę nie miał tu żadnej wystawy – mówi Barbara Czajkowska, kustosz w dziale sztuki muzeum. – Młodo zginął w wypadku i jego prace zostały w Paryżu. Teraz na ich udostępnienie wyraziła zgodę Barbara Dzieduszycka-Sas. Chyba to już był czas najwyższy, bo wymagały pilnej konserwacji i opieki, jakie nasza pracownia im zapewniła. Prezentujemy różne prace – od tych na papierze po obiekty przestrzenne z wykorzystaniem różnych elementów gotowych. Pokażemy też niezwykle interesujące szkicowniki i prace Dzieduszyckiego powstałe jeszcze w dzieciństwie i aż do lat ostatnich. To pomoże wyrobić wyraźny obraz jego twórczości.

Kmo
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna