Wystawy

WBP: Wystawa Berdyszak – Gierowski – Kałucki – Kamoji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2010, 15:33

Jubileusz 20-lecia lubelska "Andzelm Gallery” obchodzić będzie w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Z tej okazji Waldemar Andzelm przygotował rzadką prezentację sztuki współczesnej z własnej kolekcji obrazów, rzeźby, fotografii autorów wybitnych i znanych.

– Z wieloma współpracuję od samego początku – mówi W. Andzelm. – W zbiorach galerii mam dzieła prekursorów, mistrzów już nie żyjących jak choćby Henryk Stażewski, mam prace takich artystów jak Jan Berdyszak, Wojciech Fangor, Jerzy Nowosielski i wielu innych. Ubolewam, że brak edukacji plastycznej sprawia, iż większość odbiorców nie rozumie sztuki nowoczesnej.

Na wystawie zatytułowanej "Berdyszak – Gierowski – Kałucki – Kamoji” zobaczymy przede wszystkim dzieła tych mistrzów. Andzelm mówi, że chce pokazać sztukę, do jakiej ludzie nie są przyzwyczajeni a to, co zaprezentuje jest wyjątkowe. Każda z prac jest rarytasem z osobna, a tym większym, że tworzą one integralną całość i datą powstania sięgają kilkudziesięciu lat wstecz.

– To zbiór bardzo spójny, wybierałem i gromadziłem prace tych mistrzów przez długi okres czasu – mówi Andzelm. – To zestaw, jakiego nie ma żadne muzeum współczesne. Ta kolekcja tworzy całość i po raz pierwszy zostanie w pełni zaprezentowana lubelskim odbiorcom. Później będzie pokazywana w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy "Berdyszak – Gierowski – Kałucki – Kamoji” odbędzie się w piątek (6 sierpnia) o godz. 18 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna