Wystawy

Wernisaż Hanny Bytniewskiej w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2011, 13:45

Na wystawie zobaczymy m.in. olejne obrazy Hanny Bytniewskiej (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Na wystawie zobaczymy m.in. olejne obrazy Hanny Bytniewskiej (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

W piątek (8.03) o godz. 18 w Galerii Białej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Narutowicza 32) zostanie otwarta wystawa Hanny Bytniewskiej „Potencjał=Energia=Przemieszczenie. Czyli „Sorry Not Yet Recyclable”.

Tytuł wystawy „Sorry Not Yet Recyclable” to napis, który widnieje na opakowaniach, które nie nadają się do ponownego przetworzenia. To hasło odnosi się do dysonansu między tym, co jest recyklingowane, czyli jest w pewnym obiegu (cycle), a tym co w nim nie jest.

Sama autorka tak wyjaśnia ten proces: „…Chodzi mi o pewną dewaluację zarówno wartości, jak i ludzi. Plastikowe i papierowe opakowania nadają się do ponownego wprowadzenia w obieg, natomiast ludzie, myśli, uczucia czy sztuka wydają się być zupełnie nie przydatne”.

Na wystawie zobaczymy obiekty oraz olejne obrazy Hanny Bytniewskiej, niemal miniaturowe z fragmentami architektury, napisami. Będą również portrety – nie idealizowane, archaiczne. Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie film autorstwa Bytniewskiej.

Hanna Bytniewska ukończyła edukację artystyczną na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z fotografii zrealizowała pod kierunkiem Ireny Nawrot-Trzcińskiej. Mieszka w Londynie, ale na jej obrazach są wyraźne akcenty polskie. Towarzyszą im znaki graficzne, symbole.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna