Wystawy

Wernisaż w zajezdni autobusów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2010, 15:56

Dziś (6 grudnia) o godz. 16 w galerii "Zajezdnia) (Al. Kraśnicka 25, wejście od Nałęczowskiej) odbędzie się wernisaż wystawy "artyści UMCS 2010” inaugurującej otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej w Lublinie.

Galeria usytuowana vis á vis uczelni artystycznej UMCS powstała z inicjatywy prof. Artura Popka, dyrektora Wydziału Artystycznego, który doszedł do porozumienia z dyrekcją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i udało się zaadaptować nieczynną już halę na potrzeby sztuki.

– Otwieramy galerię wystawą, na której zostaną zaprezentowane dzieła pracowników wydziału – mówi prof. Artur Popek. – Eksponowane są prace ponad 60 autorów reprezentujących różne gatunki, techniki, odmienne style i lata.
Galeria ma w programie organizowanie wystaw retrospektywnych i ta może być ich zaczątkiem.

Artyści, wykładowcy i profesorowie wydziału którzy pokazują swoje prace nie musieli wybierać najnowszych. Zobaczyć więc można podpisane nazwiskiem tych, którzy już znani są z almanachów sztuki, z katalogów liczących się galerii, jak też takich co dopiero debiutują i jeszcze przed sobą mają szerokie uznanie i sławę.

I tak na wystawie zobaczymy malarstwo Jacka Wojciechowskiego i Mariusza Krzewińskiego, wśród znanych nazwisk są tutaj Jarosław Koziara i Walenty Wróblewski. Znajdują się tu prace znakomitych grafików – Zdzisława Niedźwiedzia, Krzysztofa Symanowicza, Zbigniewa Liwaka, Grzegorza Mazurka. Są zawsze intrygujące dzieła Roberta Kuśmirowskiego i Ireny Nawrot-Trzcińskiej.

Ta wystawa to rzadka okazja do obejrzenia dorobku artystycznego pracowników uczelni, a także do nieuchronnych porównań. To szeroka panorama dokonań ludzi, którzy czuwają nad artystycznym rozwojem młodego pokolenia twórców.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie "Muzyka na styku kultur” – oprawa muzyczna przygotowana przez Elwirę Śliwkiewicz-Cisak (akordeon) i Jakuba Niedoborka (gitara).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna