Wystawy

Wielka wyprzedaż w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2010, 14:46

Lubelska Galeria Labirynt zrobiła remanent i od poniedziałku będzie sprzedawać zbyteczne dzieła. Pokaże je już w niedzielę (1.08).

Kolekcja Galerii Labirynt, będącej spadkobierczynią Biura Wystaw Artystycznych, zawiera ok. 800 prac. – Nie mamy wystarczająco dużo miejsca, by w odpowiednich warunkach przechowywać tak wiele dzieł. Stąd między innymi decyzja o sprzedaży części z nich – mówi Waldemar Tatarczuk, dyrektor galerii.

Instytucja chce się pozbyć ok. 60 prac. – To przede wszystkim tradycyjne malarstwo i grafika nabyte w latach 60. i 70., czyli w czasach, kiedy Biuro Wystaw Artystycznych miało inny profil od tego, który nadał mu w 1981 roku dyrektor Andrzej Mroczek, i działało na nieco innych zasadach od tych, które przyniosła zmiana ustroju w 1989 roku – tłumaczy Tatarczuk.

Na sprzedaż przeznaczono barwne pejzaże, martwe natury, portrety, akty, a także dzieła reprezentujące nurt abstrakcyjny. Kupić będzie można np. prace Tadeusza Śliwińskiego, Krystyny Głowniak, Grzegorza Morycińskiego, Zofii Kopel-Szulc, Jarosława Olejnickiego, Piotra Lecha, Blanki Gul-Olszewskiej, Andrzeja Jakuba Kapicy, Adama Styki i Eugeniusza Pola.

Ceny będą zróżnicowane. – Ostateczna wycena prac zostanie przeprowadzona w poniedziałek, ale już mogę powiedzieć, że ceny będą oscylować mniej więcej między 500 zł a 5 tys. zł – zapowiada Tatarczuk.

Kupować dzieła będzie można od poniedziałku od godz. 11, a oglądać już od niedzieli od godz. 11. Adres: ul. Grodzka 3.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna