Wystawy

Wielokulturowy Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 września 2008, 17:06
Autor: Marta Wysocka

Wystawa fotografii Krzysztofa Wasilczyka 1 października powędruje z korytarzy Centrum Kultury do Galerii Ratusz.

"Wielokulturowy Lublin - dzisiaj" to zdjęcia, które towarzyszyły i stanowiły uzupełnienie Europejskich Dni Dziedzictwa. Spotkania poprzez działania edukacyjne i artystyczne promowały tolerancję i dialog międzykulturowy.

Przypominały fakt, iż Lublin od wieków związany jest z obecnością mniejszości narodowych i religijnych.

Kontakt z innymi kulturami był niecodzienną okazją do zapoznania się z ich obyczajami, tradycjami i wiarą. Jako istotny element przeszłości współtworzyły one oblicze naszego miasta, wpłynęły na jego współczesny klimat.

Fotografie przybliżają nam te aspekty, przypominają o tolerancji i wzajemnym szacunku. Ukazują Lublin wielokulturowy, dzięki czemu bogatszy.

Krzysztof Wasilczyk urodził się w 1958 roku w Suwałkach. Dorastanie na pograniczu Polski, Litwy i Białorusi uwrażliwiło go na różnorodność kulturową.

Dzięki temu, po przyjeździe do Lublina, poczuł się jak u siebie i tutaj pozostał. Od 1983 roku pracuje w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie fotografuje ciągle żywy skansen, podporządkowany rytmowi zmieniających się pór roku.

Dokumentuje wiejską architekturę, obrzędy, ludzi i zwierzęta. Od wielu lat zajmuje się również archeologią doświadczalną.

Wraz z żoną występuje na festynach archeologiczno-historycznych w całej Polsce, podczas których m.in. prowadzi widowiskowe pokazy wypału glinianych naczyń czy stosowaną już w epoce kamienia metodę otrzymywania dziegciu.

Wystawa będzie czynna do 30 października

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna