Wystawy

Wspomnienia z podróży

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2011, 11:42

W czwartek, 24.11, o godz. 14 w filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Kiepury 5a) otwarta zostanie wystawa fotografii Aliny Lewickiej-Strzok i Igora Strzoka pt. "Miasteczka Prowansji i Lazurowego Wybrzeża”.


Autorzy wystawy odwiedzili 6 miasteczek, w których mieszkało kilkuset, albo kilkadziesiąt tysięcy osób. To Saorge, Èze, Banon, Cagnes-sur-Mer, Saint-Paul-de-Vence i Forcalquier położone często na uboczu szlaków turystycznych.

– Odwiedzaliśmy te miejsca w różnych porach roku – mówi Alina Lewicka-Strzok. – Zawsze były niezwykle piękne, fantastycznie osadzone w krajobrazie, co szczególnie było widać w przypadku budowli o charakterze obronnym. Bardzo interesowała nas architektura w pejzażu. Ona w tym regionie w naturalny sposób wrasta w otoczenie.

Prowansja uwiodła wielu turystów. Autorów wystawy też. Pokazują na 50 barwnych fotografiach zakątki o niezwykłym klimacie, drobiazgi, które jakby od niechcenia tworzą piękną dekorację, detale architektoniczne budujące niepowtarzalną urodę tych miejsc.

Alina Lewicka-Strzok będzie opowiadać o miejscach, które uwieczniła na fotografii, o ich historii, o anegdotach z nimi związanych. Program muzyczny przygotowała Iwona Siedlaczek. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna