Wystawy

Wystawa Dariusza Żejmo "Wenecjanki” w Wirydarzu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2013, 13:08
Autor: Kmo.

Wystawa Dariusza Żejmo "Wenecjanki” w Wirydarzu (Materiały prasowe)
Wystawa Dariusza Żejmo \"Wenecjanki” w Wirydarzu (Materiały prasowe)

W piątek (15 marca) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki "Wirydarz” (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Żejmo pt. "Wenecjanki”. Artysta, który po raz pierwszy prezentuje w Lublinie swoje prace przygotował na wystawę kilkadziesiąt najnowszych obrazów.

Dariusz Żejmo kończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem ilustracji i okładek do kilkudziesięciu książek, projektantem grafik wydawniczych, okładek i ilustracji w czasopismach dziecięcych. Uprawia malarstwo, jest autorem setek foto-grafik, rzeźb i fresków. Jest też artystą, który upodobał sobie Wenecję i jej karnawałowy klimat.

Nie trzeba domyślać się, że karnawałowe szaleństwo miasta na wodzie, jego koloryt, ludzie atmosfera, sprawiają mu niekłamana radość i dzieli się nią poprzez swoje obrazy. Mówi, że "jest realistą, oczywiście jak na artystę przystało – niepoprawnym. Kierunki w sztuce interesują go wszystkie…”.

Ale to bardzo dobrze – krąg jego odbiorców jest tym większy, choć nie zawsze twórcy o to chodzi – czasem wyraża swoje emocje, swoje widzenie świata nie dbając o to, czy się to komuś podoba, czy nie.

Na tej wystawie są obrazy niezwykle nasączone barwą takie, które tętnią życiem, zmysłowe, ale też i inne – refleksyjne, spokojne jednak zawsze w mocnej tonacji, stanowcze.

Jego prace bardzo realistyczne są i ekscytujące i spokojne. Takie właśnie, jak Wenecja – zmysłowa, mroczna i prześwietlona słońcem, z pięknymi kobietami, radością i smutkiem.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna