Wystawy

Wystawa "Erraticus” w Muzeum Lubelskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2013, 12:44
Autor: Kmo.

Wystawa "Erraticus” w Muzeum Lubelskim
Wystawa \"Erraticus” w Muzeum Lubelskim

W piątek (7 czerwca) o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego odbędzie się otwarcie wystawy rzeźby Bogdana Markowskiego "Erraticus”. Artysta w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia pracy twórczej. Rzeźbi w kamieniu, drewnie lub odlewa w brązie. Na tej wystawie prezentuje 40 rzeźb wykutych w granicie.

Autor wystawy jest absolwentem Wydziału Rzeźby w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku. Ma w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych, kilkadziesiąt wystaw zbiorowych.

Obok rzeźby kameralnej i plenerowej ma na swoim koncie realizacje dzieł monumentalnych – między innymi jest to pomnik ku czci leśników poległych podczas II-ej wojny światowej w Zwierzyńcu i kamiennego Pegaza w Zamościu.

Dr Waldemar Odorowski powiedział: nie chodzi tu o epatowanie widza zaskakującymi czy karkołomnymi wręcz usiłowaniami przełamania materialności kamienia we wszystkich jej znaczeniach. W rzeźbach Markowskiego odczuwalny jest szacunek dla tego tworzywa, zgoła pokora, z jaką traktuje jego naturalne walory.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna