Wystawy

Wystawa fotografii w CSK - "Sztuka Ziemi"

Dodano: 24 czerwca 2016, 17:37
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na retrospektywną wystawę fotografii prezentujących wybrane realizacje Landart Festiwalu oraz autorskich prac Roberta Pranagala. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 29 czerwca o godz. 18.

Wystawa jest wyborem prac zrealizowanych podczas pięciu edycji Landart Festiwalu. Od samego początku festiwal wędruje po najbardziej urokliwych miejscach Lubelszczyzny, pokazując, że sztuka może być częścią natury, podkreślać jej piękno, zachęcać do budowania dobrej relacji człowieka z jego otoczeniem.

- Land art jest dla mnie sztuką, która powraca do korzeni. Do pierwotnych środków wyrazu, funkcji i znaczeń, materiałów i narzędzi. Podjąłem podobną próbę, dążąc do przekazania magii dzieł, energii ich Twórców i niesamowitej wręcz aury miejsc, poprzez zastosowanie dawnej techniki gumy jednowarstwowej - pisze Robert Pranagal, którego fotografie zaprezentowane zostaną w czasie wystawy.

Wstęp wolny. Wystawę będzie można podziwiać do 31 sierpnia.

unmating
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

unmating
unmating (24 czerwca 2016 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego Polaku milczysz w sprawie polskich odkryć mojego autorstwa? RP nadal pozostanie kolonią bez prawa do patentów i nowych technologii. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują z zewnątrz jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia. Jednocześnie wraz z wiekiem Polak zupełnie odrzuca kluczowe dla państwa wartości takie jak: szacunek dla właściciela patentu, szacunek i uznanie dla autora sensacyjnych odkryć naukowych, szacunek i uznanie dla poetów, pisarzy i artystów, oraz wszystko to, co mogłoby wzmocnić Rzeczpospolitą Polską. W nieświadomych zagrożenia seniorach pozostają jedynie niektóre wartości moralne okazywane i realizowane na rzecz ich najbliższych rodzin. Ten fakt daje okupantom RP maksimum satysfakcji, bo oddala potrzebę wprowadzenia godziny policyjnej na obszarze Polski. Google: lwgula
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2016 o 19:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale badziewie. Ze śmietnika to wygrzebał? Ciekawe ile płacą za taką "sztukę"...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna