Wystawy

Wystawa fotografii w MDK nr 2: Mikrokosmos Krzczenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2012, 17:13

W MDK nr 2 (ul. Bernardyńska 14a) czynna jest niezwykła wystawa zatytułowana "Mikrokosmos Krzczenia”. Jej autorami są Danuta i Stanisław Skomra, małżeństwo, które w małej miejscowości Krzczeń znalazło swój ukochany zakątek na ziemi.

Tu w otaczającej dom przyrodzie odkryli fascynujący świat owadów i pająków. Każdą wolną chwilę poświęcili na fotografowanie żyjących w ich najbliższym sąsiedztwie stworzeń. Ta życiowa pasja pozwoliła im na zgromadzenie wielotysięcznej kolekcji zdjęć ukazujących piękno i niezwykłą różnorodność świata – mikrokosmosu Krzczenia.

"Owady... Przybywają pozornie znikąd. Zaglądają na chwilę do naszego świata, a potem znikają gdzieś, rozpływając się w przestrzeni. Jak spadające gwiazdy, przez moment zachwycające wzrok, aby za chwilę zgasnąć bezgłośnie w oddali. Prawdziwe klejnoty Ziemi. Drogocenna biżuteria, nie rzucająca się w oczy, ale olśniewająca oczy tych, którzy choć na chwilę zatrzymają na niej wzrok i pochylą się, aby przyjrzeć się jej z bliska. Symbol przemijania, kruchości istnienia. Życia mierzonego zazwyczaj w dniach, tygodniach, najwyżej miesiącach. Życia jakże często kończącego się gwałtowną, niespodziewaną śmiercią, czyhającą niemal na każdym kroku w ich pozornie idyllicznym świecie. Nasz świat i ich świat – makrokosmos i mikrokosmos”.

Dwa światy obydwoje dokumentują w sposób zachwycający. Dopiero tu widzimy piękno, bogactwo, niezwykłość tego, co nas otacza. Tę wystawę trzeba zobaczyć, jest fascynująca.

Danuta Skomra, lekarz, od ukończenia studiów, aż do śmierci w 2011 roku, pracowała w Zakładzie Patomorfologii Klinicznej AM w Lublinie. Stanisław Skomra, od 2002 roku pracuje jako gastroenterolog dziecięcy w DSK.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna