Wystawy

Wystawa malarstwa Moniki Tomczak

Dodano: 25 maja 2016, 07:34
Autor: Damian Drabik

fot. praca Moniki Tomczak
fot. praca Moniki Tomczak

Związek Polskich Artystów Plastyków zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Moniki Tomczak. Ekspozycję będzie można oglądać w Galerii Bronowice w Domu Kultury "Ruta" (ul. Różana 8) od piątku, 3 czerwca.

Monika Tomczak to pochodząca z Zambrowa artystka uprawiająca twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskała w roku 1999 w  pracowni prof. Adama Styki. Od 2013 roku należy do Polskiego Stowarzyszenia  Nauczycieli Plastyków. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

- Malarstwo artystki uderza siłą decyzji i wyróżnia się dojrzałością formalną i wrażliwością kolorystyczną. Swoje obrazy konstruuje za pomocą nasyconych płaszczyzn czystego koloru. Ukazują one nowe oblicze przedmiotów istniejących bezimiennie w naszym bezpośrednim otoczeniu. Prace autorki z pogranicza realizmu  abstrakcji uderzają ciekawym nasyceniem barw i światła nadając otaczającej nas szarej rzeczywistości nowego znaczenia - piszą organizatorzy wystawy.

Wernisaż będzie miał miejsce o godz. 18. Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna