Wystawy

Wystawa prac Zofii Kopel-Szulc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2012, 13:00
Autor: Kmo

W piątek (14 grudnia) o godz. 18.00 w "Galerii 31” (ul. Braci Wieniawskich 5) Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się wernisaż prac Zofii Kopel−Szulc "Literatura i sztuka. Wystawa rysunków i grafik”.

Autorka wystawy studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ale od wielu lat związana jest z Lublinem. Wystawiała swoje prace w wielu galeriach, znajdują się one w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Kilkadziesiąt plakatów i okładek zaprojektowała wspólnie z mężem, grafikiem Henrykiem Szulcem. Dziś zajmuje się także grafika do książek. Projektuje obwoluty okładek, ilustracje książkowe, plakaty, ale też znakomite grafiki, rysunek tuszem.

Jak zauważył Lechosław Lameński "artystka stawia przed sobą i swoją sztuką coraz to nowe, coraz wyższe, ambitniejsze cele artystyczne, które poparte żelazną samodyscypliną pozwalają jej tworzyć dzieła nie tylko efektowne, ale i wartościowe”, a "otwarcie Zofii Kopel-Szulc na impulsy płynące ze świata zmysłów, wiara w człowieka i jego posłannictwo w przyrodzie, szacunek dla tego, co stworzyła natura, a zwłaszcza niekończąca się walka z oporną materią kamienia litograficznego, uczyniły z jej twórczości jeden, niezwykle konsekwentny ciąg rozwojowy. Ciąg, w którym artystka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa...”

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna