Wystawy

Wystawa "Tęsknota" w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis

Agata Borowa - Vellano (Materiały prasowe)
Agata Borowa - Vellano (Materiały prasowe)

Do 7 listopada w Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5a) można oglądać wystawę "Tęsknota".

Na wystawie można oglądać prace artystów: Agata Borowa, Dorota Borowa, Jakub Ciężki, Maurycy Gomulicki, Zbigniew Libera, Tomasz Malec, Michał Stachyra, Iza Tarasewicz, Sławomir Toman.

Wystawa "Tęsknota” to próba opowieści o uczuciu, które stanowić może równie interesujący temat dla poważnych traktatów naukowych z dziedziny np. psychologii, jak i pożywkę dla kultury masowej. Z jednej strony jest uczuciem każdemu znanym, codziennym, z drugiej zaś trudnym do precyzyjnego opisania – znajduje się w przestrzeni, w której zaczyna brakować słów, w miejscu pamiętania, pragnienia i zapominania – na granicy języka. Trudność w mówieniu o "Tęsknocie” wynika też z tego, że dotyczy dotkliwego, osobistego doświadczenia braku, jest historią intymną, jednostkową, a także z obawy przed byciem niezrozumianym. Co znaczy bowiem związek frazeologiczny usychać czy umierać z tęsknoty?

Wybrane na wystawę prace mówią o różnych tęsknotach w różny sposób. Kluczem wyboru była intuicja, rezonans jaki wywołują – tylko tak, jak się wydaje, można opowiedzieć o uczuciach.

Wystawa czynna do 7 listopada 2012 (od wtorku do niedzieli, godz. 12-19), wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna